První březnovou neděli nás astronom, cestovatel, popularizátor vědy a světově uznávaný astrofotograf Petr Horálek přesvědčil, že Namibie je nejen divoká a pestrá, ale také hvězdná. Úžasné fotografie namibijské přírody, zajímavostí a především úchvatné noční oblohy doplnil při své přednášce poutavým vyprávěním.

Petra Horálka jste mohli vidět v pořadech: Toulavá kamera, Hyde Park Civilizace, Všechnopárty Karla Šípa, Magazín Gejzír a dalších.

Za svými astronomickými úkazy a pohledy do nebe putuje po celém světě, jeho snímky několikrát ocenila agentura NASA, v roce 2015 po něm byla pojmenována planetka 6822 Horálek. Více informací o Petrovi Horálkovi najdete na: http://www.astronom.cz/horalek/

Dvě z oceněných fotografií jsme viděli na nedělní přednášce. Z dotazů následujících po přednášce jsme se dozvěděli další zajímavé informace. Jeden z dotazů po přednášce zněl: “Kdy k nám přijedete s další přednáškou?”…

Na Petra Horálka v Jablonném se můžete těšit přibližně za rok. Přesný termín a téma přednášky se včas dozvíte. 🙂

Kdo z návštěvníků si nestihl zakoupit jeho publikace Dobytí jižního hvězdnatého ráje a Nebeské symfonie, může si je zapůjčit v naší knihovně. Jsou opravdu nádherné.