Pěšky přes Kavkaz – od moře k moři – přednáška Viktorky Hlaváčkové

Po úspěšné přednášce mladé cestovatelky, kterou mnozí z vás navštívili v lednu, máte možnost poslechnout si Viktorku ještě jednou. Tentokrát to bude vyprávění a promítání fotografií z třetí etapy jejího putování. Na co se můžete těšit?

Citujeme z webových stránek Viktorky Hlaváčkové:

„V červnu 2017 jsem se vydala na 3. etapu svého dobrodružného projektu Viktorčina Cesta Tam. Hlavním plánem celkem sedmiměsíční cesty bylo přejít pěšky Kavkaz od Černého moře v Gruzii ke Kaspickému moři v Ázerbajdžánu. Zatímco svou pouť jsem zahájila ve čtyřicetistupňových vedrech, už na konci září nachumelilo, ač jsem byla teprve v polovině trasy a měla s sebou vybavení jen do třísezónních podmínek. Nakonec se však ukázalo, že sněhem se lze brodit i v děravých botách a letních kalhotách, že nejlepší způsob, jak se v nebezpečném terénu pohybovat, je následovat stopy medvědů a vlků, že drsné přírodní podmínky nebyly zdaleka tou největší překážkou. Největší komplikace totiž nakonec přišly ze strany mnohých restrikcí na ázerbajdžánském území. Navzdory tomu, že jsem byla během cesty zadržena pohraniční stráží, a že jsem se neustále potýkala se zákazy a omezeními, došla jsem nakonec zdárně až do cíle. Než jsem si však stačila trochu odpočinout, byla jsem z Ázerbajdžánu vyhoštěna, a mé dobrodružství pokračovalo cestou domů přes Gruzii, Turecko, Balkán a Srbsko, kde jsem strávila několik týdnů dobrovolničením v uprchlickém táboře.“ (http://cestatam.wixsite.com/cesta-tam)

V neděli 15. dubna v 17 hodin ve společenském sále v kině (1. patro), vstupné dobrovolné. Tentokrát si budete moci koupit víno a nealko jako při divadelních představeních.