Výlet do Lesního baru se vydařil

Letos se na výlet s knihovnou přihlásilo dětí málo, ale všichni jsme si ho náramně užili. Počasí nemělo chybu, děti byly bezvadné, soutěžili jsme v dovednostech, vědomostech, zahráli si hry „našich rodičů“ a užívali jsme si krásného prostředí Lesního baru v Jeseníkách.

Již cesta vlakem (celkem jsme jeli 6 vlaky) byla pro všechny děti zážitkem. Dvacetiminutové čekání na další spoj jsme si zkrátili čtením příběhu o vládci Jeseníků Pradědu z knihy Modrá štola a jiné pověsti z hor na severu od Oldřicha Šuleře. V Horní Lipové čekalo na děti překvapení v podobě Muzea Slezského semmeringu. Poté jsme se vydali k prameni císaře Josefa II., kde jsme si připomněli vznik naší republiky, a děti soutěžily ve vědomostech o naší zemi. Cestou do Lesního baru jsme si vyzkoušeli, jak jsme obratní při zdolávání potoka, bahna, klád, hráli jsme čáru… V Lesním baru jsme snědli trochu svých zásob a koupili staroměstské trubičky (kremrole), které byly pro děti lákadlem a zároveň odměnou za zdolání velkého převýšení při cestě do horního baru.  Kremrole byly tak vynikající, že jsme nestihli ani udělat společné foto J. Cestou zpět do Lesního baru jsme to vzali po cyklostezce, soutěžili a užívali si čerstvého vzduchu. V Lesním baru se dětem moc líbilo, prozkoumávaly potok, dohlížely na chlazení plechovek s pivem, opékaly párky, kupovaly dobroty, pohledy, mapy, limonády a samy platily do kasičky. Cesta zpět nám rychle utekla, ještě jsme si stihli zasoutěžit a už jsme byli v Jablonném.

Avizovanou délku trasy jsme díky procházce k prameni císaře Josefa prodloužili na 12 kilometrů. Děti ale byly úžasné, „neremcaly“, spolupracovaly, soutěžily, zkrátka si výlet užily.

Fotografie najdete ve fotogalerii.