Noc s Andersenem v naší knihovně již po patnácté

Letos s námi nocovalo 22 dětí (ve věku 1. – 5. třídy). Ve stejnou dobu nocovalo s knížkami a Andersenem po celém světě více než 98.000 dětí a dospělých z 21 zemí (kromě České republiky, Slovenska či Polska také v USA, Chorvatsku, Slovinsku, Německu, Saúdské Arábii, Řecku, Švýcarsku, Turecku, Itálii, Velké Británii, na Novém Zélandu či na Maltě, v Austrálii, Francii, Bulharsku, Rakousku, Španělsku i Portugalsku).
Tentokrát jsme nocovali s Dášeňkou Karla Čapka.
Dětem jsme přečetli zdravici dánského velvyslance, rozdělili je do družstev a na motivy Dášeňky jsme připravili soutěže. Po večeři k nám přišli pan Andersen a pan Čapek (ochotníci – Vašek Horák a Ríša Olšar), sehráli scénku a přečetli dětem pohádky (z Dášeňky). Dokončili jsme soutěže a šli na noční procházku po městě. Poté jsme tvořili „klikovku“ s nápisem Nerušit, čtu nejlepší knížku z knihovny. Děti si před půlnocí připravily pelíšky a ještě si individuálně četly nebo hrály hry. Usínali jsme po půlnoci. Ráno na nás čekala snídaně v podobě rohlíků a hlavně vynikajících moravských koláčů, které nám jako každý rok upekli manželé Smetanovi.

Velice děkujeme za skvělé koláčky, úžasnou scénku a čtení pohádek od pánů ochotníků a za pomoc při soutěžení (studenti Marťa a Adam). Fotografie najdete ve fotogalerii.

Co o nás napsali v Orlickém deníku.