S novým školním rokem k nám opět začaly chodit jednotlivé třídy na vzdělávací programy.

Začátkem října se přišli v rámci čtenářského kroužku seznámit s jablonskou knihovnou malí čtenáři z Jamného. Vysvětlili jsme si, jak jsou knížky v knihovně označené, kde najdou knížky pro svůj věk, řekli jsme si, co všechno si mohou v knihovně půjčit – časopisy, audioknihy, společenské hry, mapy. Děti se pak začetly do knížek a zbylo jim i trochu času na vyzkoušení našich her.

Žáci sedmých ročníků přišli na program o literatuře sci-fi a fantasy. Děti jsou vždy překvapené, že starší je žánr Science fiction, který se objevil již na počátku 19. století.

Jak vzniká kniha se u nás dozvěděli páťáci. Při programu nás provází publikace Evy Mrázkové Knížka o knížce: jak se rodí knížka, od nápadu autora až po pulty knihkupectví a regály knihoven.

Poslechnout si Příběh Louise Brailla byly v říjnu obě čtvrté třídy. Příběh vynálezce slepeckého písma, který oslepl po zranění jako malý, děti vždycky dojme.

Zahrát si na detektiva si u nás vyzkouší žáci pátých ročníků při programu Na stopě zločinu.

Již se těšíme na naše pravidelná zimní setkávání se družinou, která začínají v listopadu a končí v březnu. Tentokrát budeme společně číst a pracovat s knížkou Martiny Komárkové O pastelce bez barvy.