Vážení čtenáři a návštěvníci knihovny,

na základě usnesení vlády České republiky ze dne 23. 12. 2020 se knihovnám od 27. 12. 2020 zakazuje provádět výdej výpůjček a jejich vracení jinak než bezkontaktně.

Proto budou od 4. ledna půjčovny i výdejní okénka pro čtenáře uzavřeny a budeme provozovat bezkontaktní donáškovou službu pro všechny registrované čtenáře.

Všechny výpůjčky budou do obnovení výdejního okénka nebo provozu knihovny automaticky prodlouženy. Výpůjčky není možné bez předchozí domluvy vracet.

Pozastaveno bude rovněž zpozdné a výše stávajících sankčních poplatků nebude navyšována po celou dobu uzavření knihovny.

Více o bezkontaktní donáškové službě zde: Bezkontaktní donášková služba

(Podle obecné tabulky PES stupně 5 lze provozovat pouze bezkontaktní výdej a vracení výpůjček, podle tabulky PES pro kulturu a bohoslužby stupeň 5 lze vracet a půjčovat předem objednané knihy přes výpůjční okénko, taktéž ve zprávách v České televizi bylo v souvislosti s knihovnami zmíněno výdejní okénko.) Závazné je pro nás však usnesení vlády. Jakmile budeme mít jasné vyjádření o znovuotevření výdejních okének, zprovozníme je.