Provoz knihovny v době příprav na rekonstrukci a v době rekonstrukce

Vážení čtenáři a návštěvníci knihovny,

blíží se rekonstrukce staré školy a její přebudování na Kulturní a kreativní centrum, jehož provozovatelem bude knihovna. Pokud vše proběhne podle plánu (v což doufáme), mělo by se začít rekonstruovat začátkem prázdnin. Rekonstrukce takto velké budovy s sebou nese spoustu práce a příprav (jak administrativních, tak fyzických), které jsou pro návštěvníka skryté, ale dotýkají se nájemců. Nelze je provést ze dne na den, ani z týdne na týden. Knihovna bude kromě běžných každodenních prací (půjčování, nákup a zpracování nových knih, akce, …) také stěhovat veškeré knihy ze tří skladů, celou střediskovou knihovnu, nábytek a vybavení z kanceláře a také celou dětskou půjčovnu. Proto bude provoz knihovny v měsících květnu a červnu probíhat takto:

V květnu budou obě půjčovny otevřeny v běžných otevíracích dnech, provoz bude omezen pouze na knihy umístěné ve skladech. Pokud si budete chtít vypůjčit některou knihu ze skladu, máte několik možností: Buď si předem z online katalogu knihu vybrat a zarezervovat si ji z „regálu“, nebo přijít do půjčovny a domluvit se s knihovnicí, nebo napsat e-mail či zatelefonovat (+420 775 334 932). Knihy se vám pokusíme připravit v co nejkratší době, nebude to však na počkání. Může se stát, že budou knihy připravené v „banánovkách“ a budou v hromadách čekat na přemístění do náhradních prostor. V tento moment bude obtížnější požadovanou knihu najít a připravit ji pro čtenáře co nejdříve. Prosíme proto o trpělivost.

V červnu (pravděpodobně začátkem – dobu ještě upřesníme) bude dětská půjčovna uzavřena a začne intenzivní stěhování knih, regálů, ostatního nábytku a koberce z dětského oddělení a vše z kanceláře do náhradních prostor. Od června již nebude možné přinést na počkání čtenářům z dospělého oddělení knihy umístěné ani ze skladu, ani z dětského oddělení. Taktéž mohou být knihy připravené v „banánovkách“ a proto hůře a později dostupné. Jak dlouho bude dětské oddělení zavřené, zatím nevíme, odhadujeme minimálně 14 dní.

Provoz knihovny během rekonstrukce (od 1. 7. 2024 do prosince 2025):

Výpůjční dny ani hodiny se nemění. (Kromě letních prázdnin – tam platí každoroční prázdninová provozní doba.)

Oddělení pro dospělé zůstává ve stávajícím prostoru. Pokud si budete chtít půjčit knihy z dětského oddělení nebo ze skladu, je potřeba si je předem objednat (z regálu, e-mailem nebo u knihovnice), pokusíme se je pro vás připravit do následujícího výpůjčního dne (oddělení pro dospělé). UPOZORNĚNÍ! Během rekonstrukce nebudou pro návštěvníky oddělení pro dospělé k dispozici toalety – nebudou ani pro knihovnice, proto se někdy můžete setkat se zamčenou půjčovnou s cedulkou, že přijdeme během chvilky. Děkujeme za trpělivost, vězte, že to nebude komfortní ani pro nás knihovnice.

Oddělení pro děti se přemístí do budovy bývalé drogerie (cca 30 m od knihovny směrem na náměstí). Akce pro děti, programy pro školy a školky zůstávají. Pokud si budete chtít půjčit knihy z oddělení pro dospělé nebo ze skladu, je potřeba si je předem objednat (z regálu, e-mailem nebo u knihovnice), pokusíme se je pro vás připravit do následujícího výpůjčního dne dětského oddělení.

Kancelář knihovny bude během rekonstrukce taktéž v budově bývalé drogerie.